586 CARPENTER AVE NW

PALM BAY, Florida 32907 · Brevard County · Parcel 28 3635-EY-557-2

$42 650
Assessed Value
$142 900
Market Value
Annual Tax
$17 650
Taxable Value
Ownership
OwnerMC PHERSON, PATRICIA T
Mailing Address586 CARPENTER AVE NW PALM BAY FL 32907
Property Details
Year Built1983
Living Area1 227 sq ft
Lot Size10 019 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 500
Just (Market) Value$142 900
Assessed Value$42 650
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 650